Niepalne Panele Fotowoltaiczne

Dlaczego nasze instalacje są lepsze od konkurencji? » Niepalne Panele Fotowoltaiczne

Czy wiecie że 99% paneli foltowoltaicznych instalowanych w Polsce to panele PALNE! Tak, to nie żart, każdy panel z białą folią na tyle modułu jest klasyfikowany wg polskiego prawa w kategorii ogniowej pod literką "C" lub "D", a to oznacza, że jeśli złącze pod panelem zacznie iskrzyć pod wpływem prądu stałego i powstanie choćby mały łuk elektryczny, tylna część panela może stanąć w ogniu. Do tego naturalna konwekcja powietrza (tzw "cug") pomiędzy dachem a panelem, rozdmucha płomienie po pozostałych panelach, a tym samym po całym dachu. Nikt przy zdrowych zmysłach nie bierze pod uwagę takiego scenariusza inwestując w fotowoltaikę, jest to jednak bardzo realistyczny scenariusz który przydarzył się kilkuset naszym rodakom w przeciągu ostatnich dwóch lat ( czytaj artykuł : https://www.money.pl/gospodarka/ciemne-strony-energii-ze-slonca-instalacje-zbyt-czesto-6647073411382080a.html  )

 

Nie każdy klient jest świadomy zagrożeń wynikających z użycia słabej jakości paneli, najczęściej myślimy sobie że " panel to panel, każdy taki sam" , na bazie wieloletnich doświadczeń firma ROKA narzuca klientom zawsze najlepsze dostępne rozwiązania, dlatego od samego początku stosujemy głównie panele w klasie ogniowej A, czyli niepalne. Różnica pomiędzy panelami które stosujemy a typowymi panelami z białą palną folią jest taka, że nasze panele na tylnej stronie posiadają taflę szkła zamiast foli. 

 

Są to tak zwane panele bifacialne / glass-glass , oprócz niepalności panele tego typu cechują się zawsze lepszą gwarancją producenta (nawet 30lat gwarancji produktowej). Przez fakt, że posiadają 4mm szkła hartowanego zamiast typowych 3,2mm, są prawie dwukrotnie cięższe od klasycznych paneli, oraz cechują się one większą wytrzymałością na warunki atmosferyczne (grad, wiatr). 

 

 

 

 

 

 

phone_in_talk