O nas

Historia firmy ROKA rozpoczęła się wraz z wyjazdem jej właściciela do USA w roku 2002. To tam, trochę z przypadku, trafił do swojej pierwszej pracy jako szeregowy pomocnik w firmie budowlanej specjalizującej się w budowie domów zero-energetycznych. Podstawą każdego budynku tego typu, który miał być praktycznie samowystarczalny energetycznie, zawsze była pompa ciepła oraz fotowoltaiaka. Technologia ta w Stanach Zjednoczonych nie była niczym nowym, jednak dla młodego chłopaka z Polski, który po raz pierwszy zobaczył tego typu rozwiązanie było to doświadczenie zmieniające życie. 

Z biegiem czasu, kolejnymi awansami zawodowymi i rozwojem firmy w roku 2006 po raz pierwszy właściciel firmy ROKA zainstalował system fotowoltaiczny oparty na urządzeniach niskonapięciowych marki Enphase. Był to produkt rewolucyjny nawet jak na standardy amerykańskie. Po zainstalowaniu kilkunastu systemów Enphase firma całkowicie zaniechała używania poprzednio stosowanych systemów fotowoltaicznych opartych o inwerter centralny i łączenia szeregowe. O tego momentu nie było mowy o powrocie do starych nawyków, systemy Enphase były bezpieczniejsze, długowieczne, łatwe w kontrolowaniu na odległość i produkowały więcej prądu, a przy tym nie było już więcej serwisów, napraw i awarii. 

22 czerwca z rąk Pana Federico Brunneliego prezesa Enphase Polska, firma ROKA ENERGY otrzymała statuetkę dla NAJLEPSZEGO instalatora systemów fotowoltaicznych niskonapięciowych w kraju.

Pompy ciepła są urządzeniami nowymi na rynku Polskim jednak w świecie zachodnim pierwsze tego typu urządzenia były szeroko stosowane już w latach 30 ubiegłego wieku. Tym większe było zaskoczenie właściciela firmy ROKA, kiedy po raz pierwszy demontował w pełni sprawną pompę ciepła, a tabliczka znamionowa ukazała rok produkcji 1957! W USA z racji długiego doświadczenia w temacie pomp ciepła, instalatorzy, na przestrzeni lat, opracowali bardzo szczegółowe normy dotyczące doboru, montażu, osprzętu i użytkowania i właśnie dzięki tym doświadczeniom montaże firmy ROKA charakteryzują się wyższym standardem niż zalecany przez producentów. Odpowiednio dobrana i zainstalowana pompa ciepła powinna przetrwać nawet 50lat. 

Po powrocie do kraju w roku 2011 właściciel firmy ROKA zbudował swój pierwszy dom zero-energetyczny w miejscowości Szczecinek , oparty oczywiści o pompę ciepła typu powietrz-woda i fotowoltaikę. Od tamtego czasu firma ROKA może pochwalić się tysiącami instalacji tego typu jak również tysiącami zadowolonych klientów.

Firma dział głównie na rynku lokalnym, a tym samym jest zawsze "pod ręką" potencjalnego i obecnego klienta. Opieramy się na własnych ekipach instalatorskich, dzięki temu możemy gwarantować jakość montażu, profesjonalizm i czystość. Wychodzimy z założenia że stosowanie najwyższej jakości komponentów, procentuje z czasem, zarówno dla klienta, jak również dla montażysty.  

 

Media o nas


Czytaj więcej »

phone_in_talk